czwartek, 16 listopada 2017

Plukanetti - kolczyki z kroplami kwarcu


Chyba w życiu każdego twórcy czy rękodzielnika przychodzi taki moment, kiedy musi spróbować nowej techniki czy też zmierzyć się z nowym wyzwaniem. W końcu swoje horyzonty trzeba poszerzać, a  nie poprzestawać na jednym i tym samym 😉. Koraliki i beading to coś, co do tej pory głównie skupiało moją uwagę. Od pewnego czasu ciągnie mnie jednak do drutu i do prac wykonywanych w innej technice. Co z tego wyjdzie? Pożyjemy, zobaczymy :-).
Na razie zaczęłam doceniać urok drobniejszych minerałów. Już kiedyś wspominałam, że uwielbiam wszelkie fasetowane kropelki, łezki, cebulki, markizy itp. różnokolorowych kwarców czy chalcedonów. Szmaragdowe kwarce znajdziecie w kolczykach Kelimutu,  żółte w kolczykach Leiothrix i Leiothrix II, a różową kwarcową kropelkę w towarzystwie chalcedonu, w wisiorku Tupitipiti. We wszystkich tych pracach oprócz kropelek kwarcu znajdziecie też elementy wykonane z koralików. W kolczykach, które chciałabym Wam dzisiaj pokazać, nie ma ani jednego, choćby najmniejszego koralika. Jedynie kwarc, trochę posrebrzanego drutu i metalowe bigle-kajdanki. Kajdanki w biżuterii? Nie obawiajcie się. Nie zamierzam nikogo aresztować. Ewentualnie i co najwyżej odrobinę zniewolić 😉 A tak całkiem serio, to zrobiłam kolczyki chyba jedne z najprostszych, jakie można zrobić z minerałów i drutu. Takie,  jakich tysiące zrobili przede mną inni twórcy. Zastanawiałam się nawet, czy publicznie pokazać te maluchy, bo tak naprawdę nie ma w nich niczego nadzwyczajnego. Skoro jednak zdecydowałam się na ich publikację, to mam nadzieję, że się Wam spodobają. Niech ten cudowny purpurowy kolor kwarcowych kropli wynagrodzi Wam prostą formę kolczyków.


Materiały: 1x1cm krople kwarcu w kolorze purpury, 0,3mm posrebrzany drut, metalowe bigle-kajdanki w kolorze srebra. Wielkość kolczyków ok. 2,5 x 1 cm.

kwarc, quartz drop earrings

kwarc, quartz drop earrings, miracolo

kwarc, quartz drop earrings,miracolo

kwarc, quartz drop earrings,miracolo

kwarc, quartz drop earrings,miracolo

kwarc, quartz drop earrings,miracolo

kwarc, quartz drop earrings, miracolo

Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że ostatni post opublikowałam ponad dwa tygodnie temu 😮. Szok i niedowierzanie. Czy Wam też czas tak szybko i niepostrzeżenie ucieka? A może ktoś pozamieniał kartki w kalendarzu i skrócił dobę przynajmniej o połowę? 
Jeśli macie lekarstwo na  uciekający czas, to się podzielcie informacją. Tymczasem trzeba wziąć się w garść, zmobilizować do pracy i częściej dzielić się z Wami tym, co wymyśli głowa, a ręce wykonają. Oby się to udało!


 Kończąc dzisiejszy krótki post, chciałabym z całego serca podziękować Wam za Wasze przemiłe komentarze i za odwiedziny. Ściskam Was mocno! Do następnego wpisu :-)9 komentarzy:

 1. Prześliczne maluchy, niezwykle eleganckie, a do tego te boskie zdjęcia :)
  Mnie też czas tak samo ucieka, ostatni wpis 2 tygodnie temu :/ i nawet się nie zorientowałam... Dłuższej doby życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki cudny kolor!!! Zakochałam się :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczne, kolor przepiękny, a prosta forma to ich największy atut :)A co do czasu to wydaje mi się, że jest okrutnie nieubłagany widząc się w lustrze coraz starszą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne kolczyki, kolor niesamowity :) Czasem biżuteria nie musi być bardzo bogata. Takie proste rzeczy są bardziej uniwersalne ;)
  Pocieszę Cię, że ostatnio miałam brak chęci na cokolwiek i w tym miesiącu jeszcze nie zamieściłam wpisu... Ale już się poprawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kasiu, kolczyki są cudowne. Te kolory!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolor jest obłędny! Kocham wrzosy :) i chyba połączyła nas jakaś telepatia bo kryształki w podobnej kolorystyce zagościły w jednym z moich ostatnich wisiorków :) myślę że przy takim kolorze prosta forma jest wielkim atutem. A co do czasu... Chyba niestety wszystkim go brakuje

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny kolor. Totalnie i całkowicie "mój", pomadek w takim kolorze mam od groma, szali również ;) Kolczyki są piękne, prostota tylko podkreśla ich urok :) W takich kolczykach każda z nas chciałaby się dać zniewolić ;)

  PS
  Ponieważ blogger mi świrował, nie wiem, czy dostałaś informację o nowym poście u mnie. Jeśli nie, to zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Są cudowne! Prostota do tych kwarców bardzo pasuje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przymierzałam się do kupna takich kajdanek i... w końcu nie kupilam i teraz żałuję ;) przecudny ten kwarc!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...