sobota, 5 stycznia 2013

Creamy pearls

Perły należą do najwartościowszych kamieni szlachetnych.Służą człowiekowi do ozdoby już od sześciu tysięcy lat. W legendach opowiadano, że pierwsze perły były łzami aniołów.Potem wierzono, że perłopławy, we wnętrzu których znajdowano cenne twory, były zapładniane przez tęczę dotykającą wód oceanu.

A teraz ciekawostka.Czy wiecie,że prawdziwe perły rzucone na szklaną płytę z wysokości 70 cm  odbijają się od niej na wysokość 30-40 cm,a jeszcze wyżej odbijają się perły hodowlane? No, ale kto by rzucał perłami? Są przecież takie delikatne. Zbudowane są m.in z koncholiny ( substancji białkowej, która spaja mikrokryształy skupione koncentrycznie wokół jądra ), która łatwo ulega zmianom i rozkładowi. Pod wpływem wilgoci pęcznieje, podczas większej suszy ulega wysychaniu, kruszeje i rozpada się.Perły zatem "starzeją się" i mają ograniczoną długość życia. Gwarancja na określoną długość życia pereł nie jest możliwa.Szacunkowo można przyjąć średnio 100 -150 lat. Choć istnieją i kilkusetletnie perły, które prezentują się doskonale.
Pamiętajmy, że perły nie lubią ani suszy ani wilgoci. Szkodzą im nasze kosmetyki w tym wszystkim lakier do włosów.

Zatem drogie Panie, jeśli chcemy by nasze perły służyły nam przez długie, długie lata, dbajmy o nie. Jeśli będziemy przestrzegać tych paru prostych zasad,z pewnością odwdzięczą się nam swoim pięknem i będą cieszyć nasze i nie tylko nasze oczy.

Mój wybór padł na piękne perły hodowlane w kolorze śmietankowym. Oprawiłam je w srebrne sztyfty i tak powstały kolczyki. Proste, klasyczne.

Materiały : 8mm perły, sztyfty srebrne pr.925 


2 komentarze:

  1. ja dołożę 2 grosze w łacinie perła oznacz Małgorzatę czyli moje imię :)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O proszę, nie wiedziałam. Piękne imię dla pięknej kobiety :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...