środa, 11 listopada 2020

Cuicocha - naszyjnik z niebieskim chalcedonem

 Już za chwileczkę, już za momencik, dowiemy się, jaki kolor będzie królował na salonach w 2021 roku. Zanim to jednak nastąpi, poświęćmy chwilkę klasycznemu niebieskiemu, który od początku tego roku wiedzie prym nie tylko w aranżacji wnętrz, ale również w biżuterii.

Bardzo lubię wszelkie odcienie niebieskiego. Począwszy od intensywnego zwariowanego turkusu, na statycznym , dostojnym granacie kończąc. Klasyczny niebieski to elegancki w swej prostocie, ciemny odcień niebieskiego. Z jednej strony wyrazisty, z drugiej spokojny i stonowany. Sprzyja relaksowi, zadumie i uspokojeniu. Odcień ten, kojarzący się m.in. z ciągnącym się w nieskończoność wieczornym niebem ma zachęcać nas również do spojrzenia poza to, co oczywiste, a więc do poszerzenia horyzontów naszego myślenia .
Od dawna za mną chodził naszyjnik w niebieskościach. Główny bohater, niebieski chalcedon długo musiał czekać na swoją kolej. Podobnie jak agat w naszyjniku Alizeti, niebieski chalcedon otrzymał jako oprawę, piękną ażurową kargę. Do oprawionego kaboszonu dołożyłam listek w kolorze srebra. Ze ślicznych szklanych welwetowych perełek, zrobiłam sznur, na którym zawisł chalcedon. Pomiędzy szklane perełki dodałam kilka szklanych koralików w dwóch rozmiarach oraz kilka ozdobnych metalowych przekładek. Tak jak klasyczny niebieski, naszyjnik jest prosty, stonowany, a jednocześnie elegancki i pełen energii.  Jak myślicie? Będzie pasował do niebieskiej sukienki 👗? Materiały : 25x18 mm kaboszon chalcedonu niebieskiego, 6 mm Round Beads Velvet Suede Blue, koraliki Fire Polish 4 i 6mm w kolorze szafirowym, metalowe elementy wykończeniowe.


Cuicocha - naszyjnik z niebieskim chalcedonem

Cuicocha - naszyjnik z niebieskim chalcedonem

Cuicocha - naszyjnik z niebieskim chalcedonem

Cuicocha - naszyjnik z niebieskim chalcedonem

Cuicocha - naszyjnik z niebieskim chalcedonem

Cuicocha - naszyjnik z niebieskim chalcedonem


Dziękuję Wam za Wasze odwiedziny i pozostawione komentarze 💙.
Pozdrawiam Was gorąco. I nie zapominajcie o tradycji, która nakazuje zjedzenie dzisiaj rogala świętomarcińskiego 😉. 


7 komentarzy:

 1. Do niebieskiej sukienki chyba nie za bardzo, bo go przygasi, ale do beżu, albo kremu.... idealnie. Piękny jest - delikatny i elegancki. Co do koloru roku to mogłoby być coś z fioletów. Co Ty na to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Elu bardzo :). Jeśli chodzi o fiolet, to jestem jak najbardziej za, ale coś mi ptaszki ćwierkały, że będzie to zupełnie inny kolor ;). Jeśli mam dobre informacje. to będzie to kolor na literkę "t". Pożyjemy, zobaczymy :D.

   Usuń
 2. Przepiękny naszyjnik! Ja bym założyła do niebieskiej sukienki, bo lubię monochromatyczne zestawienia, są eleganckie, zawsze się sprawdzają. Wybrałabym tylko inny odcień kreacji, bardziej zgaszony, żeby był tłem dla biżuterii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgosiu, bardzo Ci dziękuję za przemiły komentarz i za odwiedziny :). Ostatnio właśnie bliżej mi do takich total looków, choć tworzenie zestawów w tym stylu nie jest łatwe. Ale jak się już uda, z pewnością człowiek wyróżni się z tłumu ;)

   Usuń
 3. Piękny, szalenie elegancki i klasyczny :) Nosiłabym do wszystkiego, bo szkoda go trzymać zamkniętego w pudełku ;)
  Cudność!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Kajko bardzo :)). O chowaniu go do pudełka na dłuższy czas, nie ma mowy ;).

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...